OCENA PROCESÓW INTEGRACJI SENSORYCZNEJ (DIAGNOZA SI)

Pomaga dokładnie określić z jakimi zaburzeniami boryka się dziecko. Przed spotkaniem wysyłany jest kwestionariusz sensomotoryczny do rodziców aby przyspieszyć proces przeprowadzania diagnozy. Pytania w kwestionariuszu dotyczą rozwoju dziecka w pierwszych miesiącach życia oraz możliwych objawów zaburzeń integracji sensorycznej. Następnie podczas kilku spotkań terapeuta uzupełnia potrzebne informacje o dziecku, przeprowadza szereg testów i obserwacji w celu napisania opinii z diagnozy oraz sporządzenia zaleceń do domu. Początkowo przeprowadza on próby obserwacji klinicznej w celu ustalenia hipotezy zaburzeń SI (sprawdzana jest równowaga, reakcje obronne, koordynacja, praca oczu, napięcie mięśniowe, reakcja na bodźce przedsionkowe, dotykowe i proprioceptywne). Jeśli dziecko ukończyło 4 rok życia możliwe jest wykonanie standaryzowanych testów SIPT (Sensory Integration and Praxis Tests), które są używane na całym świecie jako rzetelne narzędzie diagnostyczne. Na samym końcu odbywa się spotkanie w celu omówienia wyników testów i wniosków opisanych w opinii.

Cennik

Ocena procesów integracji sensorycznej złożona jest z wywiadu, kwestionariusza SI, obserwacji klinicznej, obserwacji zabawy swobodnej i kierowanej. Po 4 roku życia diagnoza uzupełniana jest o standaryzowane testy SIPT – Sensory Integration and Praxis Tests.

KONSULTACJE

To kiedy bez zbędnego pośpiechu możemy porozmawiać o Państwa dziecku, omówić plan terapii, postępy (jeśli dziecko jest już w terapii), a także wspólnie przyjrzeć się zachowaniu, reakcjom i trudnościom, które występują u dziecka. Chętnie zaprezentujemy sprzęt, na którym dziecko ćwiczy lub dopiero będzie ćwiczyć, pokażemy co warto kupić i jak w warunkach domowych wspomagać rozwój malucha. Naszym zadaniem jest pomóc Państwu w radzeniu sobie z trudnościami sensorycznymi dziecka, dlatego postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Zapraszamy do kontaktu!

Cennik

Konsultacje dotyczą terapii, omówienia postępów dziecka, jak również innych tematów dotyczących zaburzeń integracji sensorycznej. Jeśli podejrzewają Państwo zaburzenia SI u dziecka, zapraszamy na wstępną konsultację.
Close