TERAPIA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ

Podczas terapii dziecko pracuje nad wyrównaniem deficytów w obrębie narządu ruchu oraz zmysłów, a także uczy się generować odpowiedzi adaptacyjne na docierające ze świata zewnętrznego oraz ciała bodźce. Poziom trudności zadań oraz rodzaj aktywności dobierane są do potrzeb sensorycznych i fizycznych dziecka, terapia prowadzona jest w formie zabawy w przyjaznej atmosferze, a terapeuta wspiera dziecko podczas pokonywania nowych wyzwań. Przykładowe aktywności to: ćwiczenia na sprzęcie podwieszanym w różnych pozycjach ciała, jazda na deskorolce w pozycji na brzuchu, przeciąganie liny, rzuty do celu podczas skoków na trampolinie, przeskakiwanie przez przeszkody zwisając na trapezie gimnastycznym, „zrób tak jak ja”, zabawy w masach sensorycznych czy masaże różnymi fakturami. Dzięki terapii integracji sensorycznej dziecko będzie lepiej skoncentrowane, stabilniejsze, poprawi się jego równowaga, zmniejszą się lub znikną objawy nadwrażliwości dotykowej. Jest to świetna forma terapii przyjaznej dziecku, mali pacjenci uwielbiają aktywności na sali SI.

Cennik

Terapia metodą integracji sensorycznej odbywa się na sali wyposażonej w profesjonalny sprzęt terapeutyczny. Dziecko w trakcie zajęć wykonuje aktywności, które są dla niego atrakcyjne i prowadzą do poprawy funkcjonowania w życiu codziennym.

ZAJĘCIA GRUPOWE

Zajęcia ruchowo-sensoryczne dla najmłodszych prowadzone są w małych grupach, na sali terapeutycznej wyposażonej w specjalistyczny sprzęt do terapii integracji sensorycznej lub na sali gimnastycznej. Podczas zajęć dzieci uczą się korzystać ze sprzętów takich jak np. drabinki, różnorodne huśtawki, deskorolka czy trapez, co wpływa pozytywnie na ogólną poprawę kondycji fizycznej oraz napięcia mięśniowego, równowagi, koordynacji oko-ręka, a także powoduje wzmocnienie mięśni. W trakcie zabawy dostarczane są również bodźce wzrokowe (np. podczas oglądania podświetlanych kolorowych butelek czy ćwiczenia wodzenia za przedmiotem), dotykowe (np. zabawa masami sensorycznymi, zbieranie przedmiotów o różnych fakturach) czy węchowe (np. zagadki zapachowe lub samodzielne robienie pachnących mas z mąki, wody, barwników spożywczych i olejków zapachowych).

Cennik

Zajęcia grupowe na sali terapeutycznej.

Close